Najdalej na północ wysunięta miejscowość Polski, jedna z najczęściej odwiedzanych miejscowości turystycznych polskiego wybrzeża słynie z wysokiego klifowego brzegu i przepięknych widoków. Nasz obiekt położony jest w niedalekiej odległości od łagodnych zejść na plażę. Szerokość plaży wynosi miejscami nawet 200 metrów.

Promenada Światłowida to tętniące życiem centrum Jastrzębiej Góry. Skwerek z fontanną oraz liczne sklepy z pamiątkami i kawiarnie umilą Państwu dzień wolny od plaży. Wieczorne restauracje, puby, kluby oraz uliczna muzyka na żywo pozwolą na zaszaleć osobom spragnionym nocnej rozrywki. Moderna położona jest w cichym zakątku zaledwie 300 metrów od Promenady.

Plaża Jastrzębia Góra
Promenada Jastrzębia Góra
Latarnia Morska Rozewie niedaleko Jastrzębiej Góry

Latarnia na Przylądku Rozewie – to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj. Latarnia Rozewie znajduje się na Przylądku Rozewie, w najdalej na północ wysuniętej części Polski, tuż przy wschodniej granicy Jastrzębiej Góry. Latarnia była wielokrotnie podwyższana, a obecnie jej konstrukcję stanowi murowana podstawa i metalowa wieża. Latarnia jest udostępniona do zwiedzania, z jej szczytu podziwiać można rozległą panoramę okolicy.

Obelisk „Gwiazda Północy” – jest kamieniem ustawionym z miejscu najbardziej wysuniętym na północ, ustawionym z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry. To tutaj, a nie – jak wcześniej sądzono – na Przylądku Rozewie, znajduje się najbardziej na północ wysunięty punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. Gwiazdy Północy należy szukać na końcu ulicy Norwida, tuż przy klifowym wybrzeżu, można też dojść do niej przez nadmorski las od strony ul. Rozewskiej.

Park Krajobrazowy – Jastrzębia Góra znana jest ze swojego wspaniałego mikroklimatu. Przyjeżdżający tutaj wypocząć turyści, wracają odmienieni, dzięki morskiemu aerozolowi z dużą zawartością jodu, który znany jest ze swych właściwości wzmacniających organizm. Jednak nie tylko morze wpływa na wspaniale samopoczucie przyjezdnych – to również Nadmorski Park Krajobrazowy, bogactwo flory i fauny, sprawiają, że w Jastrzębiej Górze powietrze jest czyste i świeże.

Loty Widokowe – Ze względu na piękno krajobrazu w okolicy Zatoki Puckiej warto wybrać się w lot widokowy nad tą częścią Polski. Najbliższe lądowisko znajduje się w Tupadłach, tuż przy granicy Jastrzębiej Góry. Loty awionetką przeznaczone są dla całej rodziny, natomiast dla śmiałków pozostaje lot motolotnią. Niestety w sezonie 2008 (lipiec-sierpień) na lądowisku skorzystać można było tylko z lotu motolotnią.